Şimdi yükleniyor
×

Opel Frontera 2024

Frontera yenilendi

Opel Frontera 2024

Müşteri Tercihi: Pil ile çalışan elektrikli versiyon veya verimli 48 volt hibrit sürücüler
Sağlam Yorum: Etkileyici siluet, yeni Blitz’li Opel Vizor, belirgin çamurluklar
İç Mekan Zevkleri: Çift geniş ekran, ön koltuklar için özel ergonomik özellikler, akıllı saklama çözümleri
Bol Miktarda Alan: 1.600 litreye kadar bagaj alanı, isteğe bağlı fonksiyonel tavan rayları
Akıllı Çözümler: Kablosuz şarj ve telefon projeksiyonu, ek USB bağlantı noktaları ve daha fazlası

Frontera yenilendi
Frontera yenilendi

Russelsheim. Opel, uzun ve başarılı geçmişinde yeni bir sayfa açıyor: Rüsselsheim merkezli otomobil üreticisi, bugün yeni Opel Frontera’nın ilk görüntülerini yayınladı. Blitz’li eğlenceli ve ferah yeni SUV, en başından itibaren pil ile çalışan bir versiyon olarak satışa sunulacak ve müşteriler ayrıca 48 volt hibrit teknolojisiyle donatılmış versiyonları da tercih edebilecekler.

“Sağlam tasarım, ferahlık, akıllı çözümler ve verimli aktarma organlarının birleşimiyle yeni Opel Frontera’mız, geniş bir müşteri yelpazesine hitap ediyor. Opel CEO’su Florian Huettl, “Şehir içi ve şehir dışı ortamlara ideal uyum sağlarken aynı zamanda müşterilerimize şarj etme deneyimi sunuyor” dedi.

Yeni Frontera, Opel’in cesur ve saf tasarım felsefesinin sağlam yorumuyla daha ilk bakışta hayranlık uyandırıyor. Yeni Frontera’nın dik ön silueti ve benzersiz ön oranları, işlevsel ve ferah kabin hacmini son derece cesur ve sağlam, ancak modern ve etkileyici bir görünümle birleştiriyor. Yeni Opel “Blitz” amblemi, bir seri model üzerinde prömiyerini kutluyor ve Opel Vizor’un merkezinde gururla oturuyor. Siyah “vizör”, Frontera’nın ön kısmına benzersiz bir kimlik kazandırıyor ve Eco LED farları otomatik uzun far ve merkezi Opel Blitz ile kusursuz bir şekilde bütünleştiriyor. Vizor, alt üçte birlik kısımda trapezoidal bir soğutma açıklığı ile destekleniyor ve otomobilin sağlam ve sağlam duruşunu vurguluyor. Tanınmış Opel “kanat imzası”, gövde rengindeki eklentilerle ayrılan üç aydınlatma bloğuyla modern bir yorumla parlıyor. Yandan görünüm, geniş kabini görsel olarak bölen ayırt edici bir C sütununu ortaya çıkarıyor. Diğer yerlerde, belirgin çamurluklar ve çamurluklar otomobili yola sağlam bir şekilde yerleştirirken aynı zamanda yeni gelene sağlam ve modern bir görünüm kazandırıyor.

Akıllı telefon istasyonu, Intelli-Seat: Bağlantı ve konfor için akıllı çözümler

Akıllı tasarımın pratiklikle buluştuğu iç mekanda modern görünüm ve his devam ediyor. Gösterge paneli ve kapılardaki geniş yatay dekorlar, zaten havadar olan kabini görsel olarak genişletiyor. Ayrıca, iki adet 10 inç ekrana ve Multimedya bilgi-eğlence sistemine sahip Opel’e özgü tamamen dijital Pure Panel kokpit, yolcuları bekliyor ve en az yeni cesur ve zarif direksiyon simidi kadar göz alıcı. Opel, her türlü dijital stresten kaçınmak için temiz, arınmış bir kullanıcı deneyimi ile minimum dikkat dağınıklığıyla maksimum konfor felsefesini sürekli olarak takip ediyor.

Yeni ürün aynı zamanda isteğe bağlı yenilikçi bir akıllı telefon istasyonu sunarak kendi mobil cihazına güvenmeyi tercih edenlere de hitap ediyor. Özel bir uygulama aracılığıyla istasyona bağlandıktan sonra, kullanıcının akıllı telefonu aracın bilgi-eğlence kontrol paneli haline geliyor ve aynı zamanda direksiyon simidi düğmeleriyle de etkileşime giriyor. Ve Opel, yeni Frontera ile bir kez daha geniş bir müşteri kitlesine oturma yeniliklerini getiriyor. Ön koltuklardaki patentli Intelli-Seat

özelliği (kuyruk kemiği üzerindeki baskıyı hafifleten bir yuva), otobandaki uzun yolculuklarda bile olağanüstü konfor sağlar. Ayrıca koltuklar yalnızca zengin bir şekilde işlenip şekillendirilmekle kalmıyor, aynı zamanda kontrast dikişler sayesinde de göz alıcı. Koltuk kumaşları aynı zamanda tamamen sürdürülebilir, geri dönüştürülmüş malzemeden de mevcuttur.

Yeni gelenin eğlence faktörü bir dizi akıllı çözümle daha da artırılıyor. Örneğin, soğutmalı kablosuz şarj cihazı ve önde bulunan iki USB bağlantı noktası ve ikinci sırada bulunan iki USB bağlantı noktasıyla mobil cihazları şarj etmek her zamankinden daha kolay. Tabletler gibi normalde kabine tam olarak sığmayan daha büyük cihazlar, onları yerinde tutan esnek bir kayış sayesinde orta konsolda güvenli bir şekilde saklanabiliyor. Kabindeki daha fazla açık depolama alanı, takırdamayı ve kaymayı önleyen kauçuk kaplamayla günlük eşyalarınızı taşıyabilir. İkinci sıradaki yolcular, ön koltukların arkalıklarındaki entegre akıllı telefon ceplerinden yararlanabilirler.

Geniş, verimli ve akıllı: Sürdürülebilir aktif bir yaşam tarzı için ideal yol arkadaşı

Ayrıca yeni Frontera yükleme kapasitesiyle de göz dolduruyor. Arka koltuklar kaldırıldığında bagajda 460 litreden fazla bagaj alanı sunuluyor; koltuklar katlandığında kapasite 1.600 litreye kadar çıkıyor. Arka bankın 60:40 oranında bölünmesi ek çok yönlülük sağlarken, ikinci bir yükleme zemini standart olarak geliyor. Ayrıca yolculuklarında daha da fazla bagaj taşıması gereken veya 200 kilogramın üzerindeki tavan yükünden tam anlamıyla yararlanmak isteyen müşteriler, opsiyonel fonksiyonel tavan raylarını tercih edebiliyor.

Tüm yeni Opel modelleri gibi yeni Frontera da sadece cesur ve saf tasarımıyla değil, aynı zamanda sorumlu performansıyla da etkileyici. Müşteriler, tamamen pil ile çalışan elektrikli versiyon ile 48 volt hibrit teknolojisine sahip yüksek verimli sürücüler arasında seçim yapabilecekler. Müşteri hangi aktarma organını seçerse seçsin, özel şasi kurulumu sayesinde yüksek seviyede sürüş keyfini sabırsızlıkla bekleyebilir. Rüsselsheim’daki mühendisler, Alman Otobanı’nda yüksek hızlarda seyahat ederken bile gövde kontrolünü optimize etmeye ve Opel’e özgü sürüş özelliklerini sunmaya büyük önem verdi.

Etkileyici yeni görünümü, akıllı ve eğlenceli çözümlerinin yanı sıra tamamen elektrikli veya hibrit sürüşlerin kolay seçimiyle yeni Opel Frontera, Alman markasının geniş bir müşteri yelpazesine hitap ederken aynı zamanda elektrifikasyon taahhüdünü ciddiye aldığını bir kez daha gösteriyor.

Hybrid modelini VGT’lemek için sabırsızlanıyoruz!