Şimdi yükleniyor
×

2024’ün Modası Range Rover Evoque

2024 range rover

2024’ün Modası Range Rover Evoque

Genel Bakış

Moda, 2024 Range Rover Evoque’un tarzıdır ve bu nedenle rakiplerinden daha çarpıcı bir görünüm sergiliyor. Avangart görünümü otomotiv modasına uygundur. BMW X1 , Mercedes-Benz GLB sınıfı ve Volvo XC40 ise spor giyime eşdeğer bir giyim tarzına sahiptir. Ancak birçok tasarımcı ürünü gibi Evoque da daha az arka koltuk alanı ve daha küçük bagaj alanıyla hazır alternatiflere göre daha az pratiktir. Evoque , rahat koltuklar, üst düzey malzemeler ve şık görünümlü dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi ile ağabeyi olan amiral gemisi Land Rover Range Rover SUV’u iç mekanda iyi bir etki yaratmak için kullanıyor. Standart dört tekerlekten çekiş ve avantajlı yaklaşma ve uzaklaşma açıları ile arazide de maceraya atılabilir; ancak daha dayanıklı Defender’ın yanında sallanmayı beklemeyin .

2024’teki Yenilikler Neler?

Evoque, 2024 için yalnızca iki donanımdan oluşan basitleştirilmiş bir seriyle geri dönüyor: S ve Dynamic SE. 296 bg’lik P300 turboşarjlı dört silindirli motor gitti, geriye yalnızca 246 bg’lik P250 versiyonu kaldı. Evoque’un iç kısmına kavisli bir 11,4 inç dokunmatik ekran, yeniden tasarlanmış bir orta konsol ve üç yeni boya rengi eklendi: Arroios Grisi, Tribeca Mavisi ve Korint Bronzu. Izgara ve farlarda yapılan küçük değişiklikler değişiklikleri tamamlıyor.

Fiyatlandırma ve Hangisini Satın Almalı

2024 Land Rover Range Rover Evoque’un fiyatı 51.075 dolardan başlayıp donanım ve opsiyonlara göre 56.075 dolara kadar çıkıyor.(İngiltere)

Elektrikli bagaj kapağı, 12 yönde elektrikli ayarlanabilen sürücü koltuğu, LED farlar ve kör nokta izleme gibi özellikler eklediği için Dynamic SE modelini tercih edeceğiz. Ayrıca, baş üstü gösterge ekranı ve 360 ​​derecelik dış kamera sistemi ekleyen Teknoloji paketi için ekstra parayı da öderdik.

Motor, Şanzıman ve Performans
Evoque, P250 olarak adlandırılan 246 hp’lik turboşarjlı 2,0 litrelik dört silindirli motorla çalışıyor ve standart olarak dokuz vitesli otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş ile geliyor. Test pistimizde Evoque, 2020’de test ettiğimizde 7,1 saniyelik 60 mil/saatlik bir koşu gerçekleştirdi ve güç aktarma organlarının o testten bu yana değişmediği göz önüne alındığında, sonucun hala 2024 modeliyle alakalı olduğunu düşünüyoruz. BMW X1 ve Volvo XC40 gibi rakiplerin her ikisi de biraz daha hızlı süreler elde etti ancak Range Rover hâlâ rekabet açısından canlı. Yolda Evoque’u hatchback otomobille karıştırmak mümkün değil. Önemli bir his veriyor ve koltuk yüksekliği SUV’a uygun. Virajları yeterince iyi alıyor ancak hız tutkunlarını BMW veya Mercedes-Benz GLA sınıfı kadar tatmin etmeyecek.

Peki bu araçta VGT kullanılsa idi ne olurdu? Daha önceki modellerinde VGT kullanıcıları VGT etkisinden son derece memnundu. VGT ile Range Rover deneyimleri nasıl oldu buradan izleyebilirsiniz.